W tym podcaście mieszać się będą muzyka, historia i popkultura. Oczywiście amerykańska... czyli jaka? Ameryka nie powstała w próżni, ale została ulepiona z najprzeróżniejszych wpływów. Ameryka to śpiewy rdzennych Amerykanów, ale również przywiezione z Europy marsze, flamenco i jodłowanie. To wpływy, tak różnych od siebie, kolonizacji hiszpańskiej, angielskiej i francuskiej. To silne akcenty afrykańskie, które w wyniku zderzenia kultur dały jazz i blues. Ameryka to również mniejszości narodowe i ich muzyka, to "La Bamba", "Mambo Italiano" i "Pierogi Polka". Ameryka to burzliwa i przede wszystkim niezmiernie ciekawa historia, o której postaram się przystępnie opowiadać.
13 czerwca 2026
01:02:02
Tomasz Giemza
30 maja 2026
55:31
16 maja 2026
58:49
2 maja 2026
01:01:07
18 kwietnia 2026
01:00:26
4 kwietnia 2026
58:24
21 marca 2026
01:01:48
7 marca 2026
01:04:04
21 lutego 2026
01:01:19
7 lutego 2026
59:38
24 stycznia 2026
57:59
10 stycznia 2026
01:02:41