Wspieraj radio
Wspieraj radio
Dziś w programie:

Zapowiedzi

  • piątek, 20:00

    Butch Vig w RADIOAKTYWNYCH

    Butch Vig, legendarny producent „Nevermind” Nirvany, dwóch pierwszych albumów Smashing Pumpkins, albumów Sonic Youth, Foo Fighters,...

  • sobota, 10:00

    KONCERT ŻYCZEŃ z Wrocławia

    Zapraszamy Słuchaczki i Słuchaczy Radia Nowy Świat na specjalne wydanie Koncertu życzeń prosto z Wrocławia. W sobotę, 27 czerwca,...

  • sobota, 15:00

    O zamachach z 11 września 2001 w STULECIU DZIWÓW

    6 lat, ponad 280 odcinków i setki opowiedzianych historii - 27 czerwca o 15:00 nadana zostanie ostatnia w tym roku audycja Jerzego...

  • niedziela, 10:00

    Wojciech Mann we WRZENIU NOWEGO ŚWIATA

    Z dużą radością myślimy o najbliższej niedzieli! Przed nami kolejna odsłona Wrzenia Nowego Świata. Gościem audycji będzie...

  • niedziela, 14:00

    Artur Owczarski w AMERICANO

    Czas w drogę... Gościem audycji Americano będzie Artur Owczarski, autor książki "Droga 66. Droga matka". Poza opowieściami z okolic...

  • niedziela, 15:00

    Wakacyjna PORA SIESTY

    Howdy! My z panem Krzysiem już po sianokosach.  Pan Krzyś kosił, ja wspierałem moralnie i pejzaż nagle ponownie wiosenny, bez...

  • niedziela, 19:00

    Idę do kina z... PAWŁEM DOMAGAŁĄ

    W niedzielę o godz. 19:00 wybierzemy się do kina z Tomaszem Raczkiem i jego gościem. W audycji "Idę do kina z..." odwiedzi nas Paweł...

  • poniedziałek, 17:35

    Rekordowe upały w Polsce

    Przez Polskę przetacza się rekordowa fala rekordowych upałów. W wielu regionach kraju temperatura przekracza 38, a nawet 40 stopni...

  • poniedziałek, 18:35

    Wakacyjne porzucenia zwierząt

    W okresie wakacyjnym wiele domowych pupili traci dach nad głową, a schroniska dla zwierząt pękają w szwach. Porzucenie zwierząt jest...

  • piątek, 20:00

    Butch Vig w RADIOAKTYWNYCH

    Butch Vig, legendarny produ...

    Butch Vig, legendarny producent „Nevermind” Nirvany, dwóch pierwszych albumów Smashing Pumpkins, albumów Sonic Youth, Foo Fighters, L7 i wielu innych, a przede wszystkim kompozytor i perkusista Garbage będzie gościem programu Radioaktywni.

    Porozmawiamy o przyszłości Garbage, zmianach w zespole, o Kurcie Cobainie, o zespole Dave’a Grohla oraz o polskim akcencie. Będzie również zapowiedź trzech wielkich festiwali, które odbędą się w tym samym czasie: Open’er Festival, Inne Brzmienia i Rock na Bagnie. Na każdym warto być - zdolność bilokacji mile widziana.

    Letni sezon festiwalowy uważamy za otwarty. Wakacje czas zacząć! 

    Do usłyszenia o 20:00!

  • sobota, 10:00

    KONCERT ŻYCZEŃ z Wrocławia

    Zapraszamy Słuchaczki i Słu...

    Zapraszamy Słuchaczki i Słuchaczy Radia Nowy Świat na specjalne wydanie Koncertu życzeń prosto z Wrocławia.
    W sobotę, 27 czerwca, audycję poprowadzą Jose Torres i Marek Napiórkowski. Od 10:00 do 12:00 będziemy nadawać z Domu Europy przy ul. Widok 10.

    To będzie wyjątkowe wydanie audycji, realizowane przy okazji 15-lecia Domu Europy we Wrocławiu. Urodziny Domu Europy potrwają dwa dni - 26 i 27 czerwca. W programie znajdą się m.in. rozmowy o Europie blisko ludzi, działania edukacyjne, warsztaty, strefa podcastu, atrakcje dla dzieci i dorosłych oraz wieczorne wydarzenia muzyczne. 


    👋 Do zobaczenia we Wrocławiu! 👋


    📍 Dom Europy, ul. Widok 10, Wrocław
    📅 Sobota, 27 czerwca
    🕙 10:00–12:00
     

  • sobota, 15:00

    O zamachach z 11 września 2001 w STULECIU DZIWÓW

    6 lat, ponad 280 odcinków i...

    6 lat, ponad 280 odcinków i setki opowiedzianych historii - 27 czerwca o 15:00 nadana zostanie ostatnia w tym roku audycja Jerzego Sosnowskiego Stulecie dziwów. Audycja schodzi z anteny na prośbę autora i pojawi się ponownie, w tej lub nieco zmienionej formule, po przyszłorocznych wakacjach.

    - Tę informację wypada mi uzupełnić o wyjaśniający komentarz. Audycja schodzi na rok z anteny na moją prośbę (a Szefowe Radia przyjęły to do wiadomości z daleko posuniętym brakiem entuzjazmu). Muszę jednak dokończyć sprawy związane z moim drugim miejscem pracy i zwyczajnie NIE DAM RADY pojawiać się w RNŚ dwa razy w tygodniu. Dlatego ograniczam o 50% swoją obecność na antenie. Będziemy się spotykali – jeśli tylko Państwo zechcą – w poniedziałkowych „Jerzobrzmieniach”. Co do audycji o historii, mam nadzieję powrócić albo ze „Stuleciem dziwów”, albo z podobnym, ale nieco inaczej skonstruowanym cyklem, o którym marzę od lat, ale jego realizację muszę odłożyć na moment, kiedy zrobi mi się więcej czasu. Jednak nie znikam całkiem, więc mówię po prostu – do usłyszenia: w sobotę (27.06), następnie w poniedziałek (29.06), a potem, po dwutygodniowej przerwie urlopowej, znowu w poniedziałki – mówi Jerzy Sosnowski, redaktor Radia Nowy Świat i jeden z założycieli stacji.

    Jerzy Sosnowski dotychczasową odsłonę cyklu zakończy audycją o wydarzeniu stanowiącym symboliczne zamknięcie XX wieku, choć miało miejsce już w kolejnym, czyli o zamachu na nowojorskie World Trade Center 11 września 2001 roku. O tym tragicznym wydarzeniu Jerzy Sosnowski rozmawiać będzie w sobotę z politologiem dr Sławomirem Józefowiczem

  • niedziela, 10:00

    Wojciech Mann we WRZENIU NOWEGO ŚWIATA

    Z dużą radością myślimy o n...

    Z dużą radością myślimy o najbliższej niedzieli! Przed nami kolejna odsłona Wrzenia Nowego Świata. Gościem audycji będzie Nadredaktor Wojciech Mann.

    Porozmawiamy o radiu mrugającym zielonym okiem i o sztuce współgrania. Sprawdzimy, w jaki sposób głos zadomawia się w przestrzeni. I czy zasłuchanie jest podobne do zakochania? Istotna będzie zabawa słowem, ale też cisza, która czasem najskuteczniej budzi z letargu.  

    Kogo słucha Wojciech Mann, a czyje uwagi puszcza mimo uszu? Zapytam!  

    W tej rozmowie zabierzemy Państwa do warszawskiej Kordegardy, żeby opowiedzieć o odkrywaniu ojca przez syna.

    Ze względu na zapowiadane upały, spotkamy się wyjątkowo po drugiej ulicy - w klimatyzowanym Faktycznym Domu Kultury przy ul. Gałczyńskiego 12 w Warszawie.

    Do zobaczenia i do usłyszenia! Zapraszam z całego serca. Weronika Wawrzkowicz

  • niedziela, 14:00

    Artur Owczarski w AMERICANO

    Czas w drogę... Gościem ...

    Czas w drogę...

    Gościem audycji Americano będzie Artur Owczarski, autor książki "Droga 66. Droga matka". Poza opowieściami z okolic słynnej "Route 66" porozmawiamy o drodze, jej obrazach w zbiorowej wyobraźni, ale również o tym, jak powstają amerykańskie legendy i o widmie minionej Ameryki, którą każdy zna chociażby z kinowego ekranu.

    Na rozmowę z gościem w niedzielę o 14:00 zaprasza Tomasz Giemza.
     

  • niedziela, 15:00

    Wakacyjna PORA SIESTY

    Howdy! My z panem Krzysi...

    Howdy!

    My z panem Krzysiem już po sianokosach. 

    Pan Krzyś kosił, ja wspierałem moralnie i pejzaż nagle ponownie wiosenny, bez wysokiej trawy. Ale wokół drży lato niebezpiecznej urody. Mówią, że najgorętsze od stuleci. Nie na farmie. Tu pod dębem, platanem, wierzbą czy czy tulipanowcem, które zasadziłem z przyjaciółmi blisko ćwierć wieku temu, cień i bryza. Gitara i lektura. I wspomniane innego lata. Lata Miłości. 

    Rok 1967. Nadzieja, że świat, miłosną wonią spowity, wreszcie się opamięta. Kwiaty we włosach. Moc muzyki. Wspominam embrionalne. Zostałem poczęty tamtego pamiętnego sierpnia, gdy wciąż jeszcze wybrzmiewały infernalne akordy Hendrixa, szorstki głos Janis Joplin, sitar Shankara i tęskne współbrzmienia duetu Simon & Garfunkel na legendarnym już dziś festiwalu Monterey. Pamiętają Państwo, to właśnie tam się udając należało pamiętać, by wpiąć kwiat we włosy: Be sure to wear a flower in your hair…

    Taka mną targa dziś namiętność, by wrócić muzyką do tamtej epoki, choć na chwilę.

    Ale nie omieszkamy też porozmawiać o nadchodzącym Energa Siesta Festivalu. I tam kwiaty we włosach, choć nie bezwzględnie konieczne jak w San Francisco, będą mile widziane.

    Do usłyszenia w Radiu Nowy Świat w audycji Pora siesty w sobotę o 15:00!

    Najserdeczniej,

    Marcin Kydryński

  • niedziela, 19:00

    Idę do kina z... PAWŁEM DOMAGAŁĄ

    W niedzielę o godz. 19:00 w...

    W niedzielę o godz. 19:00 wybierzemy się do kina z Tomaszem Raczkiem i jego gościem.

    W audycji "Idę do kina z..." odwiedzi nas Paweł Domagała - aktor teatralny, telewizyjny, filmowy oraz muzyk.

    O muzyce, o filmie, o teatrze, o rodzinie, miłości i sztuce opowie Tomaszowi Raczkowi i Państwu.

    Partnerami audycji są Ekran Tomasza Raczka oraz Kinoteka PKiN.

  • poniedziałek, 17:35

    Rekordowe upały w Polsce

    Przez Polskę przetacza się ...

    Przez Polskę przetacza się rekordowa fala rekordowych upałów. W wielu regionach kraju temperatura przekracza 38, a nawet 40 stopni Celsjusza.

    Jakie są efekty takich skoków temperatury? Czy na zmianach klimatu i wynikających z tego gwałtownych zjawiskach można tylko stracić? A może co nieco zarobić?

    Na te pytania odpowie Łukasz Dobrowolski - dyrektor ds. strategii klimatycznych i rynku energii z fundacji Climate & Strategy w rozmowie z Michałem Poryckim w paśmie Nowy Świat po południu w poniedziałek po godz. 17:35.

  • poniedziałek, 18:35

    Wakacyjne porzucenia zwierząt

    W okresie wakacyjnym wiele ...

    W okresie wakacyjnym wiele domowych pupili traci dach nad głową, a schroniska dla zwierząt pękają w szwach. Porzucenie zwierząt jest nie tylko nieodpowiedzialnym zachowaniem, ale w polskim prawie także przestępstwem.

    Dlaczego ludzie porzucają swoje zwierzęta? Jakiej pomocy i wsparcia potrzebują schroniska w okresie wakacyjnym? 

    Na te i na wiele innych pytań odpowiedzi poszukają Olga Bobienko wraz z gościnią audycji Nowy Świat po południu - Karolina Wiewiórkowska, kierowniczka schroniska w Korabiewicach.

    Do usłyszenia w poniedziałek po godz. 18:35.

Wspieramy medialnie

Dobre radio tworzą nie tylko dziennikarze, realizatorzy, technicy czy reporterzy.

Bez nich nie byłoby radia, ale też radia nie byłoby bez słuchaczy. Dziś każdy z Was może pójść o krok dalej – stając się współtwórcą i mecenasem Radia Nowy Świat.

Jako Patron otrzymasz dostęp do naszych podcastów, będziesz na bieżąco z najnowszymi informacjami o Radiu oraz dołączysz do grupy na Facebooku, gdzie dyskusje trwają całą dobę.

Aktualności

Jak
nas słuchać?

Pobierz naszą aplikację na swoje urządzenie mobilne i wygodnie słuchaj Radia Nowy Świat!

 

Znajdziesz nas również tutaj:

exclamation-icon

Tu wymagane są dodatkowe uprawnienia

Dostęp tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Załóż je teraz.

exclamation-icon

Pobierz aplikację mobilną Radia Nowy Świat!

Android Auto, CarPlay, wygodny dostęp do podcastów (wraz z postępem odsłuchania), szczegółowa ramówka, archiwum playlisty - wszystko w jednym miejscu. Pobierz aplikację, zaloguj się i korzystaj ze wszystkich dostępnych funkcji.